Současné hračky pro děti 13/10–1/12

Designéři dětem

Designéři dětem

13.10. - 1.12.2017 galerie SUPERMARKET wc

Vernisáž výstavy Designéři dětem proběhne 12.10. od 17. hodin i s tvořivou dílnou na téma hračka. Dílna je zdarma a vhodná pro všechny napříč věkem.

Nápaditá, hravá a nevšední výstava Designéři dětem představí jak tradici tak současnost českého designu hraček, interaktivních her, textilu a ilustrací pro děti. Přjďte se inspirovat silnou generací mladých českých designerů, která navrhuje dřevěné objekty, ilustrované knihy, leporela, hry, panenky a zvířátka z textilu, digitální hry, oblečení i doplňky do interiéru dětských pokojů. Ve výstavě najdete i legendární nafukovací hračky Libuše Niklové, dřevěná zvířátka Ladislava Sutnara, Jožky Barucha či Václava Špály. Nebudou chybět ani kovové berušky a autíčka nebo nestárnoucí oranžová tatrovka. Cílem výstavy je představit a nabídnout dětem a rodičům kvalitní české hračky s jedinečným designem i humorem. Výstava je prodejní. V rámci výstavy bude denně přístupná tvořivá dílna zaměřená na tvorbu hraček z recyklovaného a různého materiálu.

„Dětství je období, ve kterém se nejrychleji rozvíjíme a osvojujeme si základní vnímání světa. Estetika, funkčnost a vztah k materiálním věcem vůbec nejsou výjimkou. Rodiče, ale ani designéři či výrobní firmy by proto tuto zásadní oblast designu určenou dětem neměli opomíjet. Věříme, že je výstavou podpoříme ve správných rozhodnutích, která mohou ovlivnit následující generace,“ komentuje kurátorka výstavy Kamila Matějková z organizace Czechdesign.

Výstava je zapůjčena z Czechdesignu.